News

Jak usunąć skórki z paznokci?

Usuwanie skórek jest nieodłącznym elementem pielęgnacji dłoni, ale wiele osób obawia się, że nie poradzi sobie z tym w warunkach domowych. Podpowiemy, o jakich kwestiach należy pamiętać, by ten zabieg był prosty i bezpieczny, kiedy wykonujemy go samodzielnie.

Usuwanie skórek – dlaczego jest takie ważne?

Przede wszystkim ze względu na estetykę. Dłonie są przecież naszą wizytówką i warto zadbać o to, by nienagannie się prezentowały. Usuwanie istotne jest także dla naszego komfortu i wygody. Wyschnięte i popękane skórki często powodują dyskomfort, a nawet ból, kiedy skórka się zadziera. Jeśli taki problem pojawia się często, warto zadbać o lepszą suplementację diety, bo może to być objaw niedoboru niektórych witamin. Najczęściej problemy ze skórkami pojawiają się jednak po kontakcie dłoni z różnego rodzaju detergentami (zawartymi np. w środkach do czyszczenia) czy podczas mrozów, kiedy zapomnimy o założeniu rękawiczek. Wtedy warto zadbać o odpowiednie nawilżenie i regenerację. Na suchość dłoni i skórek dobrze działa maść z witaminą A, którą za kilka złotych można kupić w każdej aptece. Jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji jest także usuwanie skórek.

Przeczytaj również nasz poradnik – Jak usunąć skórki z paznokci?

usuwanie skórek

Przyrząd do usuwania skórek

Żeby zabieg był bezbolesny i bezpieczny, musimy posiadać odpowiedni sprzęt. W tym celu należy używać jedynie przeznaczonych do tego cążków kosmetycznych do skórek lub cążków do skórek i paznokci. Dlaczego to takie istotne? Dlatego, że ich kształt pozwala na precyzyjne ruchy, a ostrza na dokładne wycinanie niechcianych części. Cążki wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej można także bez obaw dezynfekować i sterylizować, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że dbamy nie tylko o wygląd naszych dłoni, ale także o bezpieczeństwo.
nożyczki kosmetyczne do paznokci

Profesjonalne nożyczki kosmetyczne do skórek CS4

109zł
cążki do skórek

Cążki kosmetyczne do skórek CN1

119zł
cążki do paznokci i skórek

Cążki do paznokci i skórek,
CN2

139zł

Sprawdź również naszą całą ofertę nożyczek i cążek do skórek – Nożyczki i cążki kosmetyczne

Cążki do skórek – jak używać?

Pierwszym samodzielnym zabiegiem pielęgnacyjnym musimy wiedzieć, jak wycinać skórki. Żeby było to łatwiejsze, warto zaopatrzyć się w oliwkę zmiękczającą oraz specjalny drewniany patyczek, który pozwoli nam na delikatne odsunięcie skórki. Do zabiegu najlepiej przystąpić tuż po kąpieli. Na suche dłonie nakładamy preparat zmiękczający, który po kilku minutach zmywamy. Tak przygotowane skórki należy delikatnie odsunąć patyczkiem (w tych miejscach, w których narastają na paznokieć). Następnie odstające skórki można usunąć za pomocą zdezynfekowanych wcześniej cążków. Po zabiegu przyda się ponowne nawilżenie dłoni olejkiem. Świetnie sprawdzi się np. migdałowy, z pestek winogron lub olej jojoba.

Wycinanie skórek – na co uważać?

Podczas zabiegu należy być bardzo ostrożnym. Nie zapominajmy o dobrym oświetleniu, dzięki któremu będziemy dobrze widzieli, gdzie należy wyciąć skórkę. To ważne, by w pełni skupić się na wykonywanej czynności i uważać, by skórek nie wyciąć za głęboko, bo może powstać bolesna rana. Nie należy także szarpać skórek ani ciągnąć ich na siłę do góry. Jeśli zadbamy o bezpieczeństwo, będziemy mogli cieszyć się wspaniałym wyglądem naszych dłoni, nawet bez wizyty u kosmetyczki.
5/5 - (4 votes)
usuwanie skórek cążkami