News

Twarde paznokcie u nóg i rąk starszej osoby – jak je zmiękczyć i obciąć?

Obcinanie paznokci, zarówno u dłoni jak i u nóg, dla wielu starszych osób może być dużym problemem. Z wiekiem paznokcie robią się znacznie twardsze i ich pielęgnacja staje się utrudniona. Próby ich obcięcia mogą skończyć się nawet boleśnie. Doradzimy jak obciąć paznokcie u starszej osoby i w jaki sposób się do tego przygotować. 

Nożyczki do twardych paznokci u nóg dla seniora

O ile z dłońmi zazwyczaj jesteśmy w stanie sobie poradzić, tak ze stopami bywa różnie. Twarde, przerośnięte paznokcie wymagają dobrze dobranego sprzętu. Właśnie dlatego na początek najważniejsze będzie zaopatrzenie się w takie akcesoria, które umożliwią skuteczne i bezpieczne obcinanie paznokci. Nożyczki do twardych paznokci u nóg dla seniora, a także obcinacz do paznokci dla seniorów, powinny być wykonane z najwyższej jakości materiału. Istotna jest tu zarówno odporność na częstą dezynfekcję, jak i bezpieczeństwo w kontakcie ze skórą. Wybierając produkt należy zwrócić także uwagę na solidność wykonania i odpowiedni kształt. 

nożyczki do paznokci kosmetyczne

Profesjonalne nożyczki kosmetyczne do manicure i pedicure ze specjalnie zaprojektowanym ostrzem do precyzyjnego cięcia.

Przejdź do sklepu
119 zł
nożyczki do paznokci

Profesjonalne nożyczki do paznokci z kształtem ostrza o charakterze ostro-ostre idealne do wykonywania manicure.

Przejdź do sklepu
89 zł
cążki do paznokci i skórek

Profesjonalne cążki do paznokci i skórek charakteryzujące się mocnym i solidnym wykonaniem. Precyzyjne oraz ostre końcówki w tych cążkach do paznokci stanowią alternatywę dla nożyczek.

Przejdź do sklepu
139 zł

Obcinacz, nożyczki czy cążki do twardych paznokci u nóg dla seniora?

To zależy przede wszystkim od naszych preferencji i potrzeb osoby z problemem twardych paznokci. Może okazać się, że w tym przypadku jedynie ostre nożyczki nadadzą się do pielęgnacji. Trzeba być przy tym oczywiście niezwykle ostrożnym, by nie zranić siebie lub osoby, o której paznokcie dbamy. Warto przygotować się do zabiegu obcinania paznokci odpowiednio wcześniej.

Jak zmiękczyć paznokcie u nóg u starszej osoby?

Zmiękczanie powinno być podstawą pielęgnacji. W drogeriach i aptekach znajdziesz wiele preparatów, które na to pozwolą. Warto także przed zabiegiem wymoczyć paznokcie w ciepłej wodzie z dodatkiem oliwki. Trzeba jednak pamiętać, by przed przystąpieniem do obcinania, dokładnie wysuszyć stopy! Tak samo postępujemy w przypadku paznokci u rąk.

Jak obciąć paznokcie u nóg starszej osoby?

Przede wszystkim rób to spokojnie i cierpliwie. Każdy nieprzemyślany ruch może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Paznokcie obcinamy na prosto, żeby uniknąć ryzyka ich wrastania w skórę podczas odrastania. Nie można także obcinać ich zbyt krótko, ponieważ efekt może być podobny. Lepiej zostawić troszkę dłuższe i następnie spiłować je pilnikiem. Mamy wtedy większą kontrolę nad swoimi ruchami. Ostatni element w skutecznej pielęgnacji paznokci u seniorów to systematyczność. Jeśli zbiegi będziemy wykonywać jedynie od czasu do czasu, to efekty na pewno nie będą zadowalające. Zapobieganie nadmiernemu narastaniu paznokci pozwoli nam zapobiec ich leczeniu. 

Sprawdź również nasz wpis – Jak obcinać paznokcie u rąk?

Nie obawiaj się wizyty u specjalisty

Jeśli martwisz się, że sam nie poradzisz sobie z wykonaniem zabiegu, warto poradzić się specjalisty. Próbowanie swoich sił za wszelką cenę może przynieść odwrotny skutek. W przypadku dużego problemu z twardymi, zdeformowanymi paznokciami, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usługi podologa, który wykona pierwszy zabieg. Dzięki temu dużo łatwiej będzie nam zadbać o paznokcie osoby starszej we własnym domu. 

5/5 - (7 votes)
Twarde paznokcie u nóg i rąk starszej osoby - jak je zmiękczyć i obciąć