O FIRMIE

RENOMED Technika Medyczna Marek Ruciński powstała w 1981 roku jako jednoosobowa firma prywatna, zatrudnia obecnie 15 pracowników i zlokalizowana jest w Nowym Tomyślu. W tym samym roku Donata Rucińska projektuje pierwsze nożyczki, których charakterystyczny wygląd stanie się naszym znakiem rozpoznawczym.

Od 2011 roku firma Renomed posiada status spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wysoka jakość dostarczanych produktów zagwarantowana jest dzięki blisko 35-letniemu doświadczeniu w produkcji instrumentów chirurgicznych, starannej kontroli oraz własnemu oryginalnemu wzornictwu (własne patenty i wzory użytkowe).

Dziś ponad 90% produktów firmy RENOMED eksportuje się do ponad 15 krajów na całym świecie. Główne rynki to: Szwajcaria i Niemcy. Ponadto naszymi odbiorcami są: Dania, Szwecja, Włochy, Hiszpania, USA, Japonia i Czechy.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA
PONAD 35 LAT TRADYCJI

OTO NASZA HISTORIA

1981

Rejestracja firmy jako działalności gospodarczej RENOMED – Technika Medyczna Marek Ruciński w Nowym Tomyślu.

W tym też roku Donata Rucińska projektuje nowy unikalny wzór nożyczek i powstają pierwsze prototypowe modele. Wzór zostaje on zgłoszony do Urzędu Patentowego w Warszawie. Kolejne miesiące to wytężona nad praca wprowadzeniem nożyczek do produkcji.

1982

Uruchomienie produkcji nożyczek RENOMED zwieńczone wysłaniem pierwszej partii na eksport do Danii.

1982-1986

Opracowanie nowych wzorów nożyczek i dalszy wzrost sprzedaży w eksporcie. Nasze nożyczki trafiają już nie tylko do Danii ale również Szwecji, USA, Meksyku, Włoch oraz Japonii.

1986-1992

W 1986 roku rozpoczynamy produkcję noży weterynaryjnych; pierwsza partia trafia na eksport do Danii. W kolejnych latach pozyskujemy nowych klientów narzędzi weterynaryjnych w Nowej Zelandii, RPA, Niemczech, USA, Włoch, Szwecji.

W tym czasie opracowujemy 25 typów noży kopytowych. Tworzymy również kolejne wzory nożyczek i narzędzi chirurgicznych.

1992-1998

Pozyskanie kluczowego klienta w Szwajcarii i dynamiczny wzrost eksportu, który trwa do dnia dzisiejszego. Nasze nożyczki stają się popularne na całym świecie.

Najwyższa jakość naszych produktów niezmiennie powstaje w zakładzie produkcyjnym RENOMED w Nowym Tomyślu.

2004-2009

Rejestracja wyrobów medycznych w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie. Rozpoczęcie sprzedaży nożyczek w aptekach na terenie całego kraju.

2011

Firma obchodzi swoje 30-lecie i przekształca się w spółkę prawa handlowego RENOMED Sp. z o.o.

2015-2016

Wprowadzamy na rynek nowe, ekskluzywne linie nożyczek – GRAY, SILVER i BLACK LINE.

Otrzymujemy liczne wyróżnienia w konkursach i na targach w tym jedną z najbardziej prestiżowych nagród wzorniczych IF GOLD DESIGN AWARD.

2017

W 2017 roku zdobywamy German Design Award, prestiżową nagrodę ustanowioną w 1953 roku przez Bundestag i przyznawaną przez Rat für Formgebung / German Design Council