News

Jak obcinać paznokcie u rąk?

Prawidłowa pielęgnacja paznokci oraz poprawna technika ich obcinania to najprostszy sposób na piękne i zadbane dłonie. Stosowanie najważniejszych zasad pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa podczas zabiegu oraz uniknięcie wielu błędów.

Przygotowanie do obcinania paznokci

Chociaż mogłoby się wydawać, że do obcinania paznokci nie musimy się szczególnie przygotowywać, to jest jedna bardzo ważna rzecz, o której należy pamiętać – namoczenie w ciepłej wodzie. Dzięki temu paznokcie nie będą tak twarde i łatwiej będzie nam je obciąć. Unikniemy także niechcianych uszkodzeń, które mogłyby przyczynić się do późniejszego rozdwajania paznokci.
obcinanie paznokci

Regularne dbanie o paznokcie

O paznokcie należy dbać regularnie. Najlepiej jest skracać je co około 5 do 7 dni, ale pamiętajmy, że to bardzo indywidualna kwestia. Sam/a najlepiej wyczujesz, jaki odstęp między zabiegami najlepiej służy Twoim paznokciom i z jaką częstotliwością powinny być obcinane.

Sprawdź również nasz wpis – Jak usunąć skórki z paznokci?

Czym obcinać paznokcie?

Dobrze dobrany sprzęt do obcinania paznokci pozwoli nam na precyzyjne i bezpieczne dbanie o wygląd dłoni. W domowej apteczce powinny się znaleźć nożyczki (lub cążki) do paznokci oraz cążki do skórek. Decydując się na zakup tych produktów najlepiej sięgać po te, które zostały wykonane ze stali nierdzewnej najwyższej jakości i nadają się do dezynfekcji. Istotny jest także ich kształt, który pozwoli nie tylko na precyzyjne ruchy, ale także na wygodne trzymanie ich podczas wykonywania zabiegu. Jeśli nie wiesz, na jakie nożyczki się zdecydować, wybierz uniwersalne profesjonalne nożyczki do paznokci z odgiętym ostrzem oraz gwarantujące precyzję cążki do paznokci. Jeśli wolisz, cążki sprawdzą się także idealnie jako alternatywa dla nożyczek. Pamiętaj, by zawsze odkazić narzędzia przed przystąpieniem do zabiegu.
nożyczki do paznokci

Uniwersalne nożyczki kosmetyczne do paznokci CS2

89zł

nożyczki do paznokci

Profesjonalne nożyczki kosmetyczne do manicure CS8

99zł

cążki do paznokci i skórek

Cążki do paznokci i skórek,
CN2

139zł

Sprawdź również naszą całą ofertę nożyczek do paznokci – Nożyczki i cążki kosmetyczne

Technika obcinania paznokci

Jednym z największych błędów, które popełniamy obcinając paznokcie, jest ich zbyt mocne skracanie. To może powodować dyskomfort, a nawet ból. Podczas zabiegu nie spieszmy się i wykonujmy spokojne ruchy. Najwygodniejszym sposobem jest obcinanie paznokci na prosto z podciętymi bokami. Podcięte paznokcie dobrze jest także delikatnie wygładzić pilniczkiem. Do pielęgnacji przyda nam się jeszcze drewniany patyczek o ściętych brzegach lub kopytko kosmetyczne, które pozwoli na delikatne odsunięcie skórek przed ich wycięciem. W tym przypadku posługujemy się cążkami i wykonujemy bardzo ostrożne ruchy, by uniknąć skaleczeń. Aby dłonie prezentowały się jeszcze lepiej, warto po zabiegu nałożyć na nie odżywczy olejek lub krem nawilżający.

Dlaczego ważne jest prawidłowe obcinanie paznokci?

Nie od dziś wiadomo, że dłonie to nasza wizytówka. I zdecydowanie nie są mniej ważne od starannie przygotowanego ubrania czy modnych dodatków. Warto zadbać o to, by były atutem, który dodaje pewności siebie. Użycie do pielęgnacji profesjonalnych produktów przeznaczonych do obcinania paznokci pozwoli nam cieszyć się pięknymi dłońmi na co dzień, nawet bez wizyty u kosmetyczki. 
5/5 - (14 votes)
Jak obcinać paznokcie u rąk