News

Nożyczki i cążki do skórek – jakie wybrać i jak ich używać?

Zadbane paznokcie oraz skórki są bardzo ważne nie tylko, ze względu na kwestie estetyczne, ale przede wszystkim higieniczne. Aby zatroszczyć się o nie kompleksowo, potrzebujemy przede wszystkim odpowiednich i sprawdzonych akcesoriów, takich jak nożyczki i cążki do skórek.

Wybór odpowiednich nożyczek i cążek do skórek – na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem nożyczek lub cążek do skórek, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które mogą mieć decydujący wpływ nie tylko na ich wygląd, ale przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Materiał i jakość wykonania

Jedną z najważniejszych kwestii jest materiał oraz jakość wykonania tego typu akcesoriów. Dobrej jakości nożyczki i cążki do skórek powinny być wykonane ze stali nierdzewnej, która nadaje się zarówno do dezynfekcji jak i sterylizacji
Warto zwrócić uwagę także na sposób ich produkcji. Dużo lepszą jakość mają te, które są hartowane oraz ręcznie szlifowane i ostrzone. Dobrym wyborem, spełniającym wszystkie te kryteria, będą profesjonalne cążki kosmetyczne do skórek naszej firmy, które zostały stworzone z dbałością o każdy ten szczegół. 

Kształt i rozmiar

Poza materiałem i jakością wykonania, warto zwrócić uwagę także na kształt i rozmiar tego typu akcesoriów. Najważniejsze jest, aby wybrać takie nożyczki lub cążki do skórek, które dobrze leżą w dłoni i pozwalają na ich komfortowe wykorzystanie.
Przykładem tego typu mogą być nożyczki kosmetyczne do skórek Renomed, powstające z półeliptycznych profili o charakterystycznym owalnym przekroju. Kształt ten pozwala nie tylko na dokładne wycięcie skórek u nasady, ale także po bokach. 

nożyczki kosmetyczne do paznokci

Profesjonalne nożyczki do skórek zapewniające precyzję dzięki wyprofilowanym ostrzom.

Przejdź do sklepu
109 zł
cążki do paznokci i skórek

Profesjonalne cążki do paznokci i skórek charakteryzujące się mocnym i solidnym wykonaniem. Precyzyjne oraz ostre końcówki w tych cążkach do paznokci stanowią alternatywę dla nożyczek.

Przejdź do sklepu
139 zł
cążki do skórek

Profesjonalne cążki do skórek. Mogą być alternatywą lub uzupełnieniem dla nożyczek. Posiadają ostre końcówki, co gwarantuje precyzję i dokładność przy wycinaniu skórek.

Przejdź do sklepu
119 zł

Nożyczki i cążki do skórek – jak ich używać?

Warto pamiętać o tym, że nawet najlepsze akcesoria do pielęgnacji skórek nie przyniosą oczekiwanego efektu, jeśli zostaną użyte w niewłaściwy sposób. Zatem od czego zacząć i w jaki sposób używać cążek lub nożyczek do skórek, aby zabieg ich usunięcia był nie tylko bezbolesny, ale i bezpieczny. Najlepiej rozpocząć od zmiękczenia skóreknp. specjalistycznym płynem lub poprzez namoczenie ich w ciepłej wodzie. Następnie należy delikatnie odsunąć skórki i unieść je do góry wykorzystując do tego drewniany patyczek lub metalowe kopytko. Kiedy skórki będą już wystarczająco miękkie, za pomocą nożyczek lub cążek, zaczynamy je ostrożnie wycinać, rozpoczynając od wybranej np. lewej strony, kontynuując na drugą stronę. Pamiętaj, aby nie szarpać i nie ciągnąć skórek do góry, gdyż poprzez to mogą pojawić się rany.

Odpowiednie akcesoria gwarancją jakości i bezpieczeństwa

Jak widać nożyczki lub cążki do skórek to niezbędne akcesoria, jeśli chcemy odpowiednio zadbać o swoje paznokcie i dłonie. Dobrej jakości narzędzia oraz odpowiednia technika pozwalają samodzielnie zadbać o skórki, a co za tym idzie, cieszyć się pięknymi i zdrowymi paznokciami na co dzień.
5/5 - (12 votes)
Nożyczki i cążki do skórek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *