News

Jak wyregulować brwi pęsetą?

Regulacja brwi za pomocą pęsety, to jeden z zabiegów, który możesz bez większego  problemu wykonać samodzielnie w domu. Odpowiedni kształt brwi, nie tylko nadaje twarzy charakteru, ale potrafi również subtelnie poprawić jej proporcje. 

Pozostaje zatem pytanie, jak regulować brwi, aby miały odpowiedni kształt i pasowały do rysów naszej twarzy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas regulacji i stylizacji brwi, jakich akcesoriów kosmetycznych używać oraz czy istnieje jeden – uniwersalny wzór doskonałych brwi? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Regulacja brwi, a kształt twarzy

Dopasowanie kształtu brwi do twarzy jest jednym z pierwszych i najważniejszych elementów podczas stylizacji brwi. Jeśli znamy kilka podstawowych zasad, to wykonanie tego zabiegu w domu, wcale nie jest takie trudne. Poniższe praktyki mogą pomóc i znacząco ułatwić ten proces: 
 • odpowiednie rozstawienie brwi aby uniknąć skrajności warto zwrócić uwagę na odpowiednie rozstawienie brwi. Zbyt szerokie, może sprawić, że nos będzie wydawał się szerszy, natomiast zbyt blisko złączone brwi mogą nadać twarzy smutny wyraz; 
 • metoda trzech linii – to metoda, która pomaga w określeniu punktu załamania brwi. W większości przypadków przypada on na około 2/3 długości brwi, licząc od wewnętrznego kącika oka; 
 • grubość brwi – jeśli chodzi o ten element, warto postawić na brwi średniej grubości. Zbyt cienkie, mogą wydawać się nieco nieproporcjonalne, natomiast zbyt grube nie pasują do każdej twarzy i mogą nadawać jej surowy wyraz. W tym przypadku warto znaleźć złoty środek i kierować się swoimi preferencjami. 

Kształt twarzy

Twarz okrągła: jeśli masz okrągłą twarz, postaw na brwi o wysokim i wyrazistym łuku, dzięki temu buzia optycznie będzie wydawała się szczuplejsza. Twarz owalna: w przypadku owalnej twarzy, najlepiej sprawdzi się delikatny, opływowy kształt brwi z lekko uniesionym punktem załamania, który pozwoli podkreślić naturalne proporcje twarzy. Twarz trójkątna: dla tego typu twarzy, najlepszym wyborem będą delikatne i zaokrąglone brwi, które złagodzą jej ostre rysy.  Twarz kwadratowa: osoby z kwadratową twarzą powinny postawić na łagodnie zaokrąglony łuk brwiowy lub brwi z mocno zaznaczonym punktem załamania, przesuniętym w stronę wewnętrznego kącika oka, aby optycznie wyrównać proporcje twarzy. 

Akcesoria potrzebne do regulacji brwi

Zanim przystąpisz do regulacji brwi, upewnij się, że masz w domu wszystko czego potrzebujesz. Oto lista niezbędnych rzeczy:
 • pęseta: dobra pęseta do brwi, to narzędzie niezbędne do wykonania tego zabiegu w domu. Wybierz pęsetę o cienkich, ostro zakończonych końcach. Bardzo dobrze sprawdzi się w tym przypadku np. profesjonalna pęseta kosmetyczna skośna, która pomoże precyzyjnie usunąć nawet najdrobniejsze włoski; 
 • lustro: najlepiej jeśli będzie ono dość duże i miało szkło powiększające. Dobrze umieścić je w odpowiednio oświetlonym miejscu (najlepiej w miejscu z dostępem do światła dziennego);
 • nożyczki do brwi: nie jest to narzędzie konieczne, ale w razie potrzeby ułatwi przycięcie dłuższych włosków. 
pęseta kosmetyczna

Profesjonalna pęseta kosmetyczna skośna, zakończona precyzyjną końcówką w celu łatwego usuwania włosów.

Przejdź do sklepu

49 zł

pęseta kosmetyczna

Profesjonalna pęseta depilacyjna zaokrąglona do łatwego i bezpiecznego usuwania włosów.

Przejdź do sklepu

49 zł

Jak wyregulować brwi pęsetą w domu – instrukcja krok po kroku 

 1. Oczyszczenie i odtłuszczenie skóry twarzy: rozpoczynając regulację brwi, pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie skóry twarzy. Wykonaj demakijaż, a następnie umyj twarz delikatnym żelem lub pianką do mycia twarzy.
 2. Określenie kształtu brwi: przed rozpoczęciem regulacji zastanów się nad kształtem, jaki chcesz osiągnąć. Możesz skorzystać z linijki lub ołówka (opisana powyżej metoda trzech linii), aby określić, gdzie powinny zaczynać się i kończyć łuki Twoich brwi. To pomoże Ci zachować symetrię.  
 3. Umieszczenie lustra w dobrze oświetlonym miejscu: postaw lusterko na wygodnej wysokości i lekko nachyl się, zbliżając twarz do lustra. Następnie wyczesz brwi przy pomocy grzebienia do brwi lub czystej szczoteczki do rzęs, kierując włoski ku górze, w kierunku skroni.
 4. Usunięcie nadmiarowych włosków: teraz czas na działanie. Delikatnie chwytaj pęsetą pojedyncze włoski, które wystają poza wyznaczony kształt brwi. Staraj się robić to ostrożnie, unikając chwytania zbyt wielu włosków naraz. Pamiętaj, że regulacja brwi dotyczy głównie dolnej linii brwi. Włoski nad brwią usuwaj bardzo delikatnie, tylko wtedy, gdy są zbyt długie i znacznie wystają poza obręb brwi.
 5. Zachowanie naturalnego łuku: brwi powinny zachować naturalny łuk. W trakcie regulacji brwi postępuj stopniowo, naprzemiennie pracując nad jedną i drugą brwią. Okresowo przerywaj proces, aby spojrzeć na całą twarz z większej odległości i uniknąć nadmiernej depilacji lub asymetrii brwi. Pamiętaj, że zawsze lepiej jest wrócić do usuwania włosków niż usunąć ich zbyt wiele.
 6. Zakończenie regulacji: po zakończeniu regulacji dokładnie oczyść skórę z pozostałości włosków. Jeśli zauważysz podrażnienie lub zaczerwienienie, możesz użyć np. kostek lodu zawiniętych w ręcznik przecierając nimi podrażniony obszar, lub  zastosować żel aloesowy, aby złagodzić dyskomfort. 

Regulacja brwi w domu – to proste 

Regulacja brwi pęsetą to umiejętność, którą naprawdę warto opanować. Dzięki temu, można zadbać o wygląd swoich brwi i twarzy w każdym momencie i to bez wychodzenia z domu. Regulacja brwi wymaga cierpliwości i precyzji, więc nie rób tego na szybko. Pamiętaj też, że aby utrzymać ich odpowiedni kształt i wygląd zabieg ten należy powtarzać w miarę regularnie.   
5/5 - (7 votes)
Jak wyregulować brwi pęsetą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *