News

Jak przycinać brodę i wąsy nożyczkami?

Elegancki zarost jest dzisiaj nieodłącznym elementem wyglądu wielu mężczyzn. Niestety zadbanie o to, by zawsze wyglądał idealnie, nie jest prostym zadaniem i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli częste wizyty u barbera są dla Ciebie uciążliwe, możesz dbać o brodę we własnym domu. Podpowiemy jak to robić, by uzyskać zadowalające efekty.

Jak strzyc brodę?

Jednym z najważniejszych elementów jest dobranie odpowiedniego zarysu brody, który będzie pasował do naszej twarzy. W tym przypadku warto przynajmniej raz skorzystać z pomocy specjalisty. Wystarczy, że barber raz nada brodzie odpowiedni kształt, by później samemu z łatwością go odtwarzać, przycinając i goląc odrastające włosy. Aby zrobić to dobrze, warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, które zapewnią nam wygodę i komfort.

Przycinanie brody odpowiednim sprzętem

Podstawowe rzeczy, których potrzebujesz, by zapewnić sobie idealnie przystrzyżoną brodę to: grzebień i odpowiednie nożyczki do brody. Grzebień do zarostu możesz często nabyć w specjalnych zestawach ze szczotką. Rozczesanie zrostu przed jego obcinaniem nie tylko ułatwia pracę, ale także pozwala na dokładniejszą pielęgnację. Aby przystąpić do samego przycinania potrzebujesz oczywiście odpowiednich nożyczek. Tutaj również warto wybrać takie, które są specjalnie do tego przeznaczone. Profesjonalne nożyczki do brody i wąsów, dzięki swemu małemu profilowi, pozwalają na precyzyjne przycinanie nawet pojedynczo rosnących włosków. Muszą być także wykonane z odpowiedniego materiału, który pozwoli na ich odkażanie i dezynfekowanie. W tym przypadku doskonale sprawdzają się nożyczki wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej.
nożyczki barberskie do brody i wąsów, nożyczki barberskie

Profesjonalne nożyczki barberskie do brody i wąsów z prostymi ostrzami typu ostre-ostre. Do precyzyjnej stylizacji brody i wąsów.

Przejdź do sklepu
109 zł
nożyczki barberskie do brody

Jak przycinać brodę?

Pamiętaj, by przycinanie wykonywać jedynie na suchych włosach – będziesz wtedy dokładnie widział, jak się układają i jakiego kształtu nabiera broda. Strzyżenie warto rozpocząć od delikatnego skrócenia końcówek. Jeśli stwierdzisz, że włoski na brodzie powinny być krótsze, zawsze możesz przyciąć je ponownie. Ostrożność w tym przypadku jest zalecana – jeśli skrócisz je zbyt mocno, będziesz musiał dłużej czekać, aż broda odrośnie. Pamiętaj, że nie każdy włosek powinien być równej długości. To normalne, że w niektórych miejscach zarost jest dłuższy. Dzięki temu łatwiej nadać twarzy taki kształt, jakiego oczekujemy.
Sprawdź naszą całą ofertę akcesoriów do przycinania brody – Nożyczki barberskie

Jak przycinać wąsy nożyczkami?

Przycinanie wąsów nożyczkami również może być dużym wyzwaniem, dlatego przede wszystkim należy to robić ostrożnie. Unikniemy nieprzemyślanego cięcia i ewentualnego zranienia. Wąsy należy przycinać tak, by kończyły się ponad linią ust oraz by nie odstawały zbytnio od twarzy. Jeśli po bokach ust linia wąsów nie łączy się z brodą, warto także wyraźnie je oddzielić – zdecydowanie lepiej będzie wyglądał odstęp niż kilka przypadkowych włosów łączących jedno z drugim.

Odpowiednia pielęgnacja

W przypadku wąsów i brody ważne jest nie tylko odpowiednie przycinanie, ale także dbanie o ich kondycję oraz wygląd skóry. Każdego dnia warto jest używać specjalnych olejków do brody, które pozwolą na odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Nożyczki do brody i wąsów oraz profesjonalny olejek to dodatkowo doskonały pomysł na prezent dla każdego mężczyzny, dla którego najlepszą wizytówką jest zadbany zarost.

Przeczytaj również: Jak dbać o brodę i wąsy? 4 proste kroki na pielęgnację zarostu
nożyczki do brody i wąsów + olej do brody Pan Drwal Premium

Zestaw Barber Black z czarnymi nożyczkami barberskimi oraz olejkiem do brody Pan Drwal Premium

Przejdź do sklepu
249 zł
nożyczki do brody i wąsów + olej do brody Pan Drwal Original

Zestaw Barber Silver ze srebrnymi nożyczkami barberskimi oraz olejkiem do brody Pan Drwal Original.

Przejdź do sklepu

199 zł

Sprawdź również nasz poradnik – Jak dbać o brodę i wąsy?
5/5 - (4 votes)
Jak przycinać brodę i wąsy nożyczkami