News

Jak dbać o brodę? 4 proste kroki

Nie wiesz jak dbać o brodę lub wąsy? Chciałbyś, aby zawsze wyglądały elegancko i atrakcyjnie? Mamy dla Ciebie kilka porad, dzięki którym Twoja broda lub wąsy będą zadbane bez wizyty u profesjonalnego barbera.

Zarost, broda krótka, czy długa, gęsta, czy nieco mniej… Każde „owłosienie” na twarzy wymaga pielęgnacji. Czy Wam się to podoba, czy nie; czy macie na to czas, czy ledwo starcza go Wam na wypicie porannego espresso – o brodę i wąsy trzeba dbać. Więc nie zastanawiajcie się, czy Wy też musicie, tylko czytajcie dalej! Za chwilę poznacie 4 proste kroki, jak samemu, prawidłowo dbać o brodę i wąsy.

Jak dbać o brodę? Krok 1: Mycie.

Wbrew pozorom, pielęgnacja nie zaczyna się od nałożenia olejku, czy balsamu do brody. Jeśli chcecie zacząć dbać o brodę i wąsy najpierw… Trzeba je umyć. I to porządnie. Najlepiej robić to regularnie, używając szamponów. Odpowiednie szampony do brody bardzo dokładnie ją oczyszczają i sprawią, że będzie się lepiej układała oraz rozczesywała.

Krok 2: Nawilżanie.

Jeśli masz brodę lub wąsy, wiesz o tym, jak, ważne jest ich właściwe nawilżenie. Odpowiednio ułożona broda lub wąs to gwarancja zazdrosnych spojrzeń. Dobrej jakości olejek do brody potrafi zdziałać cuda. Zaoszczędzi Twój cenny czas i pozwoli, aby twoja broda i wąsy lśniły oraz były miękkie w dotyku. Do produkcji tych eliksirów wykorzystuje się oleje z roślin, nasion, orzechów, czy owoców, a wszystkie obfitują w niezbędne substancje odżywcze. Olejki różnią się między sobą nie tylko składem, ale też zapachem i to on najczęściej wabi i zachęca do sięgnięcia po konkretny produkt. Nic dziwnego, zapachy olejków do brody potrafią przyprawić o zawrót głowy.

Krok 3: Modelowanie.

Jak każdy z nas wie, nie każdy włos rośnie z taką samą prędkością i nie zawsze w tym kierunku co trzeba. Skracanie, przycinanie brody i wąsów należy robić zawsze na sucho. Mokry zarost jest cięższy i może wydawać się dłuższy, niż jest w rzeczywistości. Modeluj swoją brodę i wąsy regularnie u profesjonalnego barbera lub używając odpowiednich nożyczek w domu.

Jeśli zastanawiasz się jakie nożyczki do przycinania brody i wąsów nadadzą się najlepiej — polecamy do tego nasze nożyczki do brody, model CS7. Są stworzone z myślą o domowej pielęgnacji brody i wąsów. Ich zaokrąglona końcówka uniemożliwi skaleczenie, a ostre ostrza przez lata będą precyzyjnie przycinać Twój zarost.

Krok 3: Pielęgnacja.

Na koniec: pamiętaj o kosmetykach. To w głównej mierze one odpowiadają za to, żeby Twoja broda była zadbana. Profesjonalny wosk do brody lub oraz grzebień zdecydowanie pomogą ułożyć brodę, lub wąsy tak jak chcesz! My polecamy kosmetyki marki Pan Drwal.

 

logo-pan-drwal-broda

Layer 167 copy 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *