News

Jak dbać o brodę? 4 proste kroki

Nie wiesz jak pielęgnować brodę lub wąsy? Chciałbyś aby zawsze wyglądała elegancko oraz atrakcyjnie? Mamy dla Ciebie kilka porad, dzięki którym Twoja broda lub wąsy bedą zadbane bez wizyty u profesjonalnego barbera.

Zarost, broda krótka czy długa, gęsta czy nieco mniej. Każde „owłosienie” na twarzy wymaga pielęgnacji. Czy Wam się to podoba, czy nie; czy macie na to czas czy ledwo go starcza na wypicie porannego espresso – o brodę i wąsy trzeba dbać. Więc nie zastanawiajcie się czy Wy też musicie, tylko czytajcie dalej!

Jak dbać o brodę? Mycie

Wbrew pozorom, pielęgnacja nie zaczyna się od nałożenia olejku czy balsamu do brody.  Najpierw brodę oraz wąsy trzeba umyć i to porządnie. Najlepiej robić to regularnie, używając szamponów. Odpowiednie szampony bardzo dokładnie oczyszczają brodę i sprawią, że będzie lepiej się układała oraz rozczesywała.

Jak dbać o brodę? Nawilżanie

Jeśli masz brodę lub wąsy, wiesz o tym jak ważne jest ich właściwe nawilżenie. Odpowiednio ułożona broda lub wąs to gwarancja zazdrosnych spojrzeń. Dobrej jakości olejek do brody potrafi zdziałać cuda. Zaoszczędzi Twój cenny czas i pozwoli, aby twoja broda i wąsy lśniły oraz były miękkie w dotyku. Do produkcji tych eliksirów wykorzystuje się oleje z roślin, nasion, orzechów czy owoców, a wszystkie obfitują w niezbędne substancje odżywcze. Olejki różnią się między sobą nie tylko składem ale też zapachem i to on najczęściej wabi i zachęca do sięgnięcia po konkretny produkt. Nic dziwnego, zapachy olejków potrafią przyprawić o zawrót głowy.

Jak dbać o brodę? Modelowanie

Jak każdy z nas wie, nie każdy włos rośnie z taką samą prędkością i nie zawsze w tym kierunku co trzeba. Skracanie, przycinanie brody i wąsów należy robić zawsze na sucho. Mokry zarost jest cięższy i może wydawać się dłuższy niż w rzeczywistości jest. Modeluj swoją brodę i wąsy regularnie u profesjonalnego barbera lub używając odpowiednich nożyczek w domu.

My polecamy nasze nożyczki, model CS7. Są stworzone z myślą o domowej pielęgnacji brody i wąsów. Ich zaokrąglona końcówka uniemożliwi skaleczenie, a ostre ostrza przez lata bedą precyzyjnie przycinać Twój zarost.

 

Jak dbać o brodę? Pielęgnacja

Pielęgnacja  Na koniec pamiętaj o kosmetykach. Profesjonalny wosk lub oraz grzebień na pewno pomogą ułożyć brodę lub wąsa tak jak chcesz! My polecamy kosmetyki marki Pan Drwal!!! 

Wpis powstał we współpracy z Pan Drwal

Layer 167 copy 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *