Niezwykła historia nożyczek Renomed „Nawet nie wiedziałam, jak jestem do nich przywiązana, dopóki nie zobaczyłam ich połamanych”.

10. maja otrzymaliśmy na naszą skrzynkę mailową niecodzienną wiadomość. Dotyczyła uszkodzonych nożyczek Renomed. Spośród standardowych zapytań o produkty czy ustaleń z klientami, na liście nieodczytanych maili wyróżniał się jeden o tytule “Złamane nożyczki sprzed lat”. Szybko go otworzyłem, a w środku znalazłem nieprawdopodobną historię. Przeczytajcie sami:

“Dzień dobry,
Piszę do Państwa w dość nietypowej sprawie. Dzisiaj mój narzeczony użył moich nożyczek w niewłaściwym celu (majsterkował), i niestety je połamał. Zrobiło mi się bardzo przykro bo to moje absolutnie ulubione nożyczki, które mam już od kilkudziesięciu lat, dostałam je kiedyś od babci.
Nawet nie wiedziałam, jak jestem do nich przywiązana dopóki nie zobaczyłam ich połamanych. Zaczęłam je dokładnie oglądać i odnalazłam na nich ledwo widoczną nazwę Waszej firmy i postanowiłam poszukać identycznych. Niestety żadne z tych widocznych na stronie nie wyglądają dokładnie tak samo i zastanawiam się czy mogliby mi Państwo doradzić które powinnam wziąć? Które będą najbardziej podobne? Załączam zdjęcia tych połamanych, mają 11cm.
Będę bardzo wdzięczna za zasugerowanie, który produkt z obecnie dostępnych będzie najbardziej podobny do moich.”

zniszczone nozyczki Renomed Pani Emilii
Zdjęcie przesłane przez Panią Emilię.

Przyjrzałem się lepiej załączonemu zdjęciu i oniemiałem. Nożyczek w takim wykończeniu, zarówno jeśli chodzi o kształt jak i logo, nie produkujemy już przynajmniej 25 lat!

Porozmawiałem z Maciejem, raz jeszcze przeczytaliśmy maila. Nożyczek nie da się w żaden sposób naprawić – to było pewne. Jednak doskonale rozumieliśmy przywiązanie do rodzinnego skarbu, otrzymanego od babci.
Po kilku chwilach narady zdecydowaliśmy: wykonamy dla Pani Emilii dokładnie takie same, nowe nożyczki. Stary model, wciąż jeszcze ostry, od dziś będzie służył jedynie jako rodzinny eksponat.

Cenimy sobie rodzinne relacje. Cenimy tradycję, przywiązanie i kunszt pracy. Dlatego dzielimy się z Wami tą niesamowitą historią jednego z naszych najstarszych produktów.

Michał & Maciej Rucińscy

„Nasze produkty już przez te lata zdobyły renomę produktów niezawodnych. Śmiejemy się z bratem, że kupując nasze nożyczki, kupuje się ostatnie nożyczki w swoim życiu. Z drugiej strony, mamy swoją maksymę: każdy człowiek ma w swoim domu przynajmniej jedną parę nożyczek. Jeśli bylibyśmy w stanie dostarczyć swój produkt do jednego procenta domów na świecie, to mielibyśmy do końca swoich dni masę pracy!”.

Zobacz nasze współczesne produkty:

nożyczki dla niemowląt i dzieci
Bezpieczne nożyczki kosmetyczne do paznokci niemowląt i dzieci
nożyczki chirurgiczne
Nożyczki kosmetyczne do paznokci o małym profilu
miniatura-filmu
Uniwersalne nożyczki domowe z dodatkową powłoką BLACK
Oceń post
niezwykla-historia-nozyczek-renomed

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź nasze inne wpisy
Jak przycinać bonsai
Jak przycinać bonsai?

Ficus bonsai to idealny sposób na posiadanie mini drzewka nawet w niewielkim mieszkaniu. Zachwyca swoim wyglądem i wprowadza element kultury dalekiego wschodu. Decydując się na

Czytaj więcej »