News

Jakie nożyczki wybrać na prezent? Poradnik.

Zbliżające się święta to nie jedyna okazja w roku, żeby kupić prezent, prawda? Szczególnie jeśli tym prezentem ma być rzecz praktyczna, która przyda się każdemu. Nożyczki są właśnie takim przedmiotem. Ponadczasowy gadżet, użyteczny w każdym domu ma jednak o wiele szersze horyzonty użyteczności, niż by się mogło wydawać. Nasuwa się więc pytanie: jakie nożyczki wybrać na prezent? W tym artykule spróbujemy Wam nieco przybliżyć możliwości i zalety, jakie posiadają poszczególne serie nożyczek Renomed.

Jakie nożyczki wybrać na prezent? Nasze rzemiosło doskonalimy od 1981 roku.

Jakie nożyczki wybrać na prezent dla wędkarza?

Zanim zaczniemy szukać odpowiedzi na to pytanie, warto przeprowadzić z owym wędkarzem rozmowę, w której delikatnie podpytamy: czy jest rodzaj wędkowania, który lubi najbardziej? Czy może używa już jakichś gadżetów do wędkowania? Jeśli używa nożyczek, to co nimi najczęściej tnie?

Ten krótki wywiad pozwoli nam na poszukanie najodpowiedniejszych nożyczek wędkarskich. Wbrew pozorom ich oferta jest dość szeroka. W zależności od rodzaju wędkowania, który naszemu wędkarzowi jest najbliższy, możemy zdecydować się na narzędzie z różnym przeznaczeniem. Nie powinno nas dziwić, że inne nożyczki kupimy do wędkarstwa muchowego, inne do wędkarstwa karpiowego a jeszcze inne do cięcia plecionek.

Poza rodzajem wędkowania, warto wziąć pod uwagę rodzaj materiału, który będzie najczęściej przez nie cięty. Tutaj rzecz nie jest oczywista, ponieważ podpytywanie o tak techniczne detale, może wzbudzić podejrzenia. Jest to jednak bardzo cenna wiedza, która pomoże nam zdecydować się na konkretny model. I tak: jeżeli nasz wędkarz tnie włókno syntetyczne czy pianki PE, to będzie dla niego ważna długość ostrza (w ofercie Renomed znajdują się nożyczki o długości ostrza 4,5 cm – idealne do tych materiałów). Jeśli natomiast wykonuje muchy z włosia, to dobrym rozwiązaniem będą niewielkie nożyczki z odgiętymi, krótszymi ostrzami  (takie ostrza mogą mieć nawet jedynie 1,5cm!).

Do cięcia włókna syntetycznego, włókna aramidowego, włókna kevlarowego czy włóknien Dyneema — czyli wędkarstwa karpiowego, oraz muchowego — sprawdzą się doskonale nożyczki z prostymi ostrzami o długości ok. 2 cm, w podręcznym rozmiarze M  oraz nazwie The BraidCutter — dzięki czemu mamy większą szansę, że pasować one będą na większe dłonie mężczyzny.

Wybór nożyczek dla wędkarza, to nie jest łatwa sprawa, dlatego polecamy odwiedzić naszą stronę z linią nożyczek wędkarskich. Na niej znajdują się wszystkie nożyczki, które Renomed tworzy dla wędkarzy z podziałem na serie: FlyTier dla wędkarzy muchowych, SuperCut — z której pochodzą nasze najostrzejsze nożyczki oraz XLB, czyli Extra Long Blade — z ostrzami o długości 4,5 cm.

Jakie nożyczki wybrać na prezent dla dbających o paznokcie?

Nożyczki kosmetyczne to linia produktów, od której rozpoczęła swoje istnienie firma Renomed prawie 40 lat temu. Ostre, a jednak bezpieczne i poręczne nożyczki kosmetyczne były przedmiotem, który nadawał się na prezent. Zaprojektowane tak, aby zapewnić komfort użytkownikowi. I nie ma tutaj znaczenia czy jest nim domownik, czy pracownik zakładu kosmetycznego — dopracowywany przez te wszystkie lata design nożyczek kosmetycznych stał się gwarantem wygody, bezpieczeństwa oraz niemal nietępiących się ostrzy.

Żeby odpowiedzieć na wszystkie potrzeby, jakim powinny sprostać nożyczki kosmetyczne, stworzono:

  • nożyczki przeznaczone do obcinania skórek po boku i u nasady paznokcia — mają one jedno ostrze cieńsze,
  • nożyczki do pedicure, które są nieco większe,
  • nożyczki do pielęgnacji paznokci dzieci i niemowląt, ich ostrza mają końce o zaokrąglonym kształcie,
  • nożyczki do brody — dla mężczyzn

Zanim jednak postanowisz kupić komuś nożyczki kosmetyczne — upewnij się, że ich używa! Niektórzy nie cierpią obcinać paznokci nożyczkami i używają do tego jedynie cążek. Jeśli zastanawiasz się jakie nożyczki na prezent dla młodych mam czy osób zajmujących się manicure i pedicure będą najlepsze — to zdecydowanie te z serii kosmetycznej będą dobrym wyborem. Jeżeli zależy Ci na wyjątkowym wyglądzie prezentu, dobrym dodatkiem do nożyczek będzie unikatowe opakowanie nagradzane międzynarodowymi nagrodami, które możesz dokupić do każdego modelu.

Jakie nożyczki nadadzą się dla znajomych?

Odpowiedź brzmi: te najbardziej wszechstronne. Takie, których kształt jest ponadczasowy, a stal z jakiej są zrobione jest wysokiej jakości i odporna na rdzę. Na pewno będą one wspaniałym upominkiem z okazji przeprowadzki do nowego domu czy mieszkania. Nadadzą się również jako gadżet, jeśli ich hobby wymaga używania nożyczek. Jednak, które wybrać na taką okazję?

Z myślą o jak najszerszych możliwościach powstała seria Universal. To nożyczki do codziennego użytku, które dostępne są w wersji ze spiczastymi końcówkami lub zaokrąglonymi, przedłużonymi ostrzami. Dzięki tym wariantom możemy z czystym sumieniem kupić rodzinie z dzieckiem nożyczki o zaokrąglonych ostrzach, a znajomemu, który hobbystycznie składa modele — nożyczki ze spiczastymi końcówkami.

Jeśli zależy nam, aby prezent służył jak najdłużej, możemy wybrać modele z serii SuperCut — mają one wyjątkowe ostrza, które są połączeniem ostrza z nacięciami z ostrzem o kształcie brzytwy. Sprawdzą się przy cięciu przeróżnych materiałów, a nawet tkanin o grubym splocie.

Nożyczki — nożyczkami, ale nie zapominajmy również o…

… O ich przechowywaniu! Nawet najbardziej podręczne i dopasowane nożyczki z czasem mogą zaginąć w ferworze dnia codziennego. Dlatego, żeby prezent był kompletny — warto pomyśleć o zakupie pudełka, w którym będą mogły być odpowiednio i bezpiecznie przechowywane.

Teraz już wiecie jakie nożyczki wybrać — do dzieła! 🙂

Layer 148