News

Nożyczki do paznokci dla dzieci i niemowląt

Obcinanie dziecięcych paznokci to duże wyzwanie dla początkujących rodziców. Malutkie dłonie i stópki wymagają wyjątkowej uważności oraz opieki, podczas wykonywania jakichkolwiek czynności. Właśnie dlatego niezwykle ważnym elementem niemowlęcej wyprawki są specjalne nożyczki dla noworodka.
Nożyczki do paznokci dla niemowląt i dzieci

Wybierając wszelkiego rodzaju akcesoria, pomagające rodzicom w dbaniu o nowo narodzone dziecko, warto kierować się przede wszystkim jakością. Kupując nożyczki do paznokci dla dzieci warto postawić na bezpieczny sprzęt. Dobre nożyczki powinny być wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej, która pozwoli na ich częstą dezynfekcję i sterylizację.

Bezpieczne nożyczki dla noworodka

Wszyscy rodzice wiedzą, że potrzeba regularnego obcinania niemowlęcych paznokci nie wynika z przyczyn estetycznych, ale przede wszystkim z troski o jego bezpieczeństwo. Pozostawienie u dziecka zbyt długich paznokci skutkowałoby przypadkowo zrobionymi zadrapaniami na twarzy i ciele maluszka. To drugi aspekt bezpieczeństwa, który pojawia się przy wyborze nożyczek do paznokci dla niemowląt. Trzeba wybrać taki model, który pomoże uniknąć ewentualnego skaleczenia dziecka podczas wykonywania zabiegu. Do tego najlepiej nadają się nożyczki z charakterystycznymi zakończeniami w kształcie kulki. Używając takich nożyczek rodzic będzie miał pewność, że nawet jeśli dziecko się poruszy, to nie zostanie zadrapane lub ukłute.
nożyczki do paznokci dla dzieci i niemowląt

Bezpieczne nożyczki do paznokci dla dzieci i niemowląt posiadające specjalne zakończenie w postaci kulki uniemożliwia ukłucie lub zadrapanie.

Przejdź do sklepu

109 zł

nożyczki dla niemowląt i dzieci

Odpowiednia pielęgnacja paznokci niemowląt

Dobre nożyczki do paznokci dla dzieci i niemowląt to ważna rzecz, ale trzeba też pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji paznokci. Paznokcie noworodków są bardziej miękkie niż w przypadku osób dorosłych. Do tego rosną zdecydowanie szybciej. Właśnie dlatego powinno się je obcinać co około 4 dni, żeby mieć pewność, że maluszek przypadkiem nie zrobi sobie krzywdy. Znaczenie ma także sam sposób obcinania. Aby uniknąć ryzyka wrastających paznokci, należy obcinać je „na prosto”, bez dodatkowego wycinania kątów. Jest to szczególnie istotne w przypadku dziecięcych stópek. Paznokci nie powinno się także przycinać zbyt blisko skóry – może to powodować późniejszy dyskomfort, a nawet być niebezpieczne podczas samego obcinania, ponieważ istnieje ryzyko przycięcia skóry, która jest zdecydowanie delikatniejsza niż u starszych dzieci.

Nożyczki do paznokci dla niemowląt vs dziecięcy strach

Czasami zdarza się, że dzieci boją się obcinania paznokci. Najważniejsze jest to, by rodzice podchodzili do tej czynności pozytywnie – bez straszenia, zachęcająco. Jeśli dziecko jest bardziej ruchliwe, można spokojnie zrobić to podczas jego drzemki. Skuteczne bywa także odwrócenie uwagi, np. bajką lub ulubioną książeczką. Jeśli rodzic obawia się, że dziecko będzie niespokojne, warto poprosić o pomoc drugą osobę, która przytuli dziecko i unieruchomi na chwilę malutką stopę lub dłoń.
Odpowiednia pielęgnacja, uważność i sprawdzone nożyczki do paznokci dla dzieci na pewno zagwarantują bezpieczeństwo i ułatwią codzienne zabiegi pielęgnacyjne. Z dobrymi akcesoriami obcinanie paznokci będzie przyjemnością zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.

Sprawdź również nasz wpis – Jak obcinać paznokcie niemowlętom?
5/5 - (6 votes)
nożyczki dla niemowląt do paznokci