Renomed Pro Members

Robin Spaight

Robin mieszka z rodziną na wsi w Lincolnshire w Wielkiej Brytanii od 30 lat.

Zaczął łowić ryby w 1982 roku na południu Anglii. Jest głównie muchowcem/wędkarzem słodkowodnym, który miał okazję łowić ryby w jednych z najpiękniejszych miejsc w Wielkiej Brytanii i za granicą. Większość z nich łowił na angielskich potokach oraz zbiornikach wodnych w Szkocji. Robin wiąże muchy od 1990 roku, gdzie uczył go jego ojciec i inni międzynarodowi muszkarze, którzy przyjeżdżali do Wielkiej Brytanii. Ogromny wpływ na wczesne wiązanie much wywarli Oliver Edwards (Wielka Brytania) i Mike Martinak (USA), którzy spędzili wiele godzin na nauce wiązania much.

Robin był jednym z członków założycieli Lincolnshire Featherbenders. Obecnie jest sekretarzem oddziału Fly Dressers Guild w Lincolnshire, a także sekretarzem ds. wydarzeń w Fly Dressers Guild w Wielkiej Brytanii. Robin jest także założycielem wraz ze swoim synem organizacji Fly-tying for Autism w Wielkiej Brytanii, która zapewnia dostosowane do indywidualnych potrzeb lekcje wiązania much dla dzieci i młodych dorosłych z autyzmem.

Robin używa nożyczek Renomed od 20 lat.

Choć wiąże wszelkiego rodzaju muchy, szczególnie podobają mu się klasyczne mokre muchy i eksperymentowanie z nowymi materiałami syntetycznymi.

Robin Spaight